Winne butelki

Próbowaliście kiedyś domowego wina? To pyszny smak owoców bez polepszaczy, sztucznych aromatów, siarczanów i innych chemicznych substancji utrwalających. Zrobienie takiego wina to fajna zabawa i sposób na wykorzystanie dużej ilości owoców. Gdy mamy w ogródku drzewka owocowe, które uraczą nas swoimi plonami, a nasza spiżarnia pełna już jest kompotów i dżemów, warto pomyśleć o zrobieniu takiego domowego winka.

W mojej rodzinie jest dwóch takich domorosłych winiarzy, którzy od czasu do czasu raczą nas butelką pysznego domowego trunku. Często też słyszymy od nich prośby o to, abyśmy nie wyrzucali butelek po winach, bo to dla nich towar deficytowy. Bo przecież po zrobieniu domowego wina trzeba je gdzieś przelać, by móc je przechowywać. Dlatego też nauczyłam się odkładać takie butelki.

Gdy rozpoczęłam swoją przygodę z découpage’em, szukałam materiałów, na których mogłabym się szkolić i próbować. Takie próby nie zawsze są udane, dlatego nie chciałam od razu inwestować w zakup gotowych przedmiotów do ozdabiania. I nagle olśnił mnie pomysł wykorzystania tych zachomikowanych butelek. Kiedy próba okazała się nieudana, nie było wielkich strat. Natomiast udane próby bardzo się spodobały moim winiarzom, bo miło jest obdarować kogoś dobrym trunkiem w ładnej oprawie. A oto kilka z moich winnych butelek:

Przeczytaj także:  Jesienne słoiki
Butelka z ptaszkiem
Butelka z ptaszkiem / Satinn
Winny dzbanek 2
Winny dzbanek 2 / Satinn
Winny dzbanek 1
Winny dzbanek 1 / Satinn
Butelka czarno-biała
Butelka czarno-biała / Satinn
Butelka zielona
Butelka zielona / Satinn
Butelka vintage
Butelka vintage / Satinn
Butelka trojak 1
Butelka trojak 1 / Satinn
Butelka trojak 2
Butelka trojak 2 / Satinn
(Visited 161 times, 1 visits today)

Oceń artykuł:

(1 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...

Podobało się? Podziel się z innymi:

  • jestemmmmja​.blogspot​.com

    Świetne prace! Kiedyś próbowałam takich zdobień, ale chyba za mało we mnie cierpliwości. Może jeszcze kiedyś spróbuję, a póki co bardzo podziwiam. Szczególnie butelka ozdobiona wzorem czarno-białych róż mnie zachwyciła 🙂

  • http://www.satinn.pl/ Satinn

    Dziękuję za miłe słowa. Też nie należę do osób wyjątkowo cierpliwych i myślałam, że découpage to nie dla mnie. O dziwo działa na mnie relaksująco i cierpliwość jakoś ćwiczy się przy tym sama 🙂 Polecam spróbować swoich sił!