Przedświątecznie

Witam Was w atmosferze przygotowań przedświątecznych. Nieczęsto ostatnio mogę się zabrać za pisanie kolejnych wpisów, za co bardzo Was przepraszam i obiecuję poprawę, ale jak sami wiecie, życie bywa nieprzewidywalne. Zakładając bloga miałam nadzieję, że będę mogła poświęcić mu więcej czasu. Teraz jednak więcej czasu i uwagi muszę poświęcić na ratowanie swojego zdrowia. Nie oznacza to oczywiście, że rezygnuję z prowadzenia bloga, ani też nie zaprzestałam zajmować się tym co lubię i co daje mi radość tworzenia.

Mamy już tylko kilka dni do Świąt, dlatego pewnie nie zdążę już podzielić się z Wami wszystkimi tegorocznymi przepisami kulinarnymi, czy sposobami na poradzenie sobie z porządkami, ale mogę, tak jak każdego roku, pokazać Wam moje rękoczynowe ozdoby świąteczne i pochwalić się tegoroczną choinką.

Zapraszam Was do mojego świątecznego domu. Jedną z pierwszych ozdób, która pojawiła się w tym roku, był wieniec adwentowy. Tradycyjnie ozdobiony czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele adwentu, czyli czasu oczekiwania na Święta.

Wieniec
Wieniec / Satinn

Kolejno zaczęły powstawać stroiki i świeczniki świąteczne, które zostały rozdane wraz z życzeniami wśród przyjaciół i rodziny. Głównym „budulcem” tych ozdób były dary natury, czyli szyszki, orzechy, plastry drewna, laski cynamonu itp. Przepraszam za nienajlepszą jakość zdjęć, ale miałam do dyspozycji tylko jeden wieczór nim stroiki ruszyły w świat.

Przeczytaj także:  Mocka (moczka) śląska
Stroik 1
Stroik1 / Satinn

 

Świecznik 1
Świecznik1 / Satinn

 

Świecznik 2a / Satinn

 

Świecznik3 / Satinn

 

Świecznik 4
Świecznik4 / Satinn

 

Stroik2 / Satinn

Do przygotowywania stroików i świeczników warto wyciągnąć z zakamarków „przydasie” – bombki nie z kompletu, sztuczne kwiatki, wstążeczki itp. Wszystko może stać się inspiracją do wykonania takiej ozdoby.

W moim domu stoi wielki kielich, w którym świetnie mają się moje sukulenty. Stanowią one ładną całoroczną ozdobę, ale gdy nadszedł świąteczny czas postanowiłam i ten element „uświątecznić”. Dodatek malutkich lampek ledowych, aniołka i kilku papierowych gwiazdek sprawił, że ów kielich stał się także elementem świątecznym.

Kielich
Kielich / Satinn

Bardzo nietypową ozdobę świąteczną zmajstrowałam z pomocą muszli po zjedzonych wcześniej małżach, kartonu, pistoletu do kleju na gorąco i kilku innych drobiazgów. Tak właśnie powstała sowa w wersji świątecznej.

Sowa 1
Sowa1 / Satinn

Sowa ma zdejmowalną w innych porach roku czapeczkę i zawisła nad ozdobionym girlandą biokominkiem.

Kominek / Satinn

Na wpis o tegorocznych kartkach świątecznych i mojej/nie mojej choince zapraszam Was jutro.

(Visited 182 times, 1 visits today)

Oceń artykuł:

(Brak ocen)
Loading...

Podobało się? Podziel się z innymi: