Sprzątamy niesprzątane

Tytuł wpisu zapewne Was zaskoczy. O co chodzi z tym niesprzątaniem? Już tłumaczę 🙂 Pomimo tego, że każda z nas w mniejszym lub większym stopniu próbuje stać się perfekcyjną panią domu, są rzeczy, o których zapominamy przy robieniu porządków. Pewnie wiele z Was powie, że nie mam racji i sprzątacie takie miejsca jak góry meblościanek, okapy kuchenne, lampy czy przestrzenie za wersalkami. Może nie mam racji, a może przyda Wam się przypomnienie o istnieniu tych rzeczy. Same sprawdźcie.

Czapki, rękawiczki i szale

Nie są to części garderoby, które się bardzo brudzą i często, szczególnie pod koniec okresu ich używania, chowamy je głęboko do szafy chcąc jak najszybciej zapomnieć o zimie. Zapominamy jednak o tym, że na tych częściach garderoby pozostaje nasz naskórek, który jest świetną pożywką dla bakterii i roztoczy. Tak więc nie zapominajmy o praniu naszych czapek, szalów i praniu lub konserwowaniu rękawiczek.

Czapka i szalik
A Splash of Colour / Garry Knight – https://​flic​.kr/​p​/​a​N​J​Gna

Torby ekologiczne

Dbając o ekologię część z nas zamieniła foliowe reklamówki na ekologiczne torby z materiału wielokrotnego użycia. A kto z Was pamięta o ich regularnym praniu? Po naszych zakupach pozostaje w nich wiele nieczystości, a my je często jedynie opróżniamy i odkładamy do ponownego użytku.

Przeczytaj także:  Kilka tricków na wiosenne porządki

Pilot od telewizora (lub innych sprzętów)

Pilot od telewizora okazuje się jednym z najbrudniejszych (mającym najwięcej zarazków) przedmiotów w naszym domu. Nie należy też zapominać o umyciu innych drobnych sprzętów, z których korzystamy na co dzień, takich jak telefon komórkowy czy słuchawki.

Torba treningowa

Byłaś na siłowni? Z pewnością zaraz po powrocie wrzuciłaś do pralki przepoconą koszulkę czy też dres. Pamiętałaś zapewne też o butach sportowych, które umyłaś lub nawet wsadziłaś do nich saszetki zapachowe, aby je odświeżyć. A czy torbę, z którą byłaś na siłowni też poddałaś praniu (bo wiele z nich można prać) lub czyszczeniu?

Boki sprzętów kuchennych

Zapewne pamiętamy o umyciu kuchenki, czy też wyczyszczeniu piekarnika po upieczeniu ciasta lub innej potrawy. A jak często sprzątacie przestrzenie między poszczególnymi sprzętami, które w naszych kuchniach najczęściej stoją bardzo blisko siebie? Można do tego użyć cienkiej końcówki od odkurzacza lub też miotełki z długą rączką. Od czasu do czasu warto też te sprzęty wysunąć i przemyć ich boki szmatką z ciepłą wodą i detergentem.

Gąbki do zmywania

Teoretycznie prawie każda z nas wie, że na gąbce do zmywania pozostają resztki jedzenia, a dzięki sporej wilgotności takiej gąbki jest to miejsce sprzyjające rozwojowi bakterii. No właśnie teoretycznie, bo powinniśmy jak najczęściej poddawać te gąbki dezynfekcji. Można to zrobić za pomocą mikrofalówki, tak jak opisywałam to w tym artykule. Można też umieścić taką gąbkę w zmywarce podczas zmywania. Warto też ten drobiazg dość często wymieniać na nowy, bo koszt takich gąbek nie jest bardzo duży.

Przeczytaj także:  Kuchenne s.o.s.
Miotła
A new broom / Kate Ter Haar – https://​flic​.kr/​p​/​a​q​n​am3

Miotła

To sprzęt którego używamy do sprzątania, a bardzo często zapominamy, że też należy go czyścić. Śmieci (szczególnie te drobne) jak i kurz często pozostają uwięzione w tym naszym sprzęcie sprzątającym. Warto miotłę odkurzyć przy pomocy odkurzacza, a następnie ją umyć w wodzie z dodatkiem na przykład płynu do mycia naczyń lub mydła i dobrze wysuszyć.

Każda z Was musi sama sobie zrobić taki rachunek sumienia i odpowiedzieć na pytanie: czy u siebie w domu masz te rzeczy posprzątane? Jeżeli tak, to gratuluję bycia idealną panią domu. Jeżeli nie to bierzmy się za sprzątanie niesprzątanego 🙂

(Visited 539 times, 1 visits today)

Oceń artykuł:

(3 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Loading...

Podobało się? Podziel się z innymi: