Jak wyprosić pająki z domu?

Kiedyś mówiło się, że tam gdzie mieszkają pająki jest szczęście i dostatek. Jednak towarzystwa pająków chyba nikt z nas nie lubi. Niestety lubią one odwiedzać nasze domy i to nie tylko te, które są na wsi, w pobliżu lasów czy też wody. Pająki możemy spotkać w wielkich blokowiskach czy nawet wieżowcach.

pająk
spider on its web / devra – https://​flic​.kr/​p​/​a​9​A​2a9

Dziś będzie trochę o tym jak domowymi sposobami pozbyć się pająków z domu. Podstawową zasadą jest zachowanie czystości. Pająki co prawda żywią się innymi owadami, ale my musimy zadbać o to, aby tych innych owadów w naszym domu nie było. Dlatego trzeba szczególnie zadbać o to, żeby nie pozostawiać resztek jedzenia, okruchów i kurzu, które stają się pożywką dla owadów.

A oto kilka domowych sposobów ułatwiających pozbycie się tych nieproszonych gości:

Mięta i olejek miętowy

Pająki nie lubią zapachu mięty. Kładąc doniczkę z miętą na parapecie, zapobiegniemy wchodzeniu pająków przez okno. Można też samodzielnie wykonać spray, którym będziemy mogli opryskiwać miejsca, które mogą odwiedzać pająki.

Do przygotowania takiego sprayu potrzebne nam będą:

  • pojemnik ze spryskiwaczem,
  • litr wody,
  • 5 kropli płynu do mycia naczyń,
  • 5 kropli olejku z mięty pieprzowej.
Przeczytaj także:  Sposoby pasteryzacji przetworów

Opryskiwanie powinniśmy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.

Moskitiery

Umieszczenie moskitier w oknach zapobiegnie przedostawaniu się do naszych domów owadów (pożywienia dla pająków) i samych pająków, ale tylko tych, które próbują się do nas dostać przez okno. Przez niedomknięte drzwi mogą się jednak dostać do domu.

Kasztany i żołędzie

Pająki nie lubią zapachu kasztanów i żołędzi. Dlatego warto je porozkładać na parapetach, w kątach i zakamarkach. Szczególnie tam gdzie pojawiają się pajęczyny.

Sok z cytryny

Kwaśny zapach cytryny też nie jest lubiany przez pająki. Sokiem z cytryny posmarujmy: framugi okienne, progi i futryny.

pająk 2
Common House spider / Nottsexminer – https://​flic​.kr/​p​/​a​u​i​TFG

 

Kot

Tak, tak – w domach, w których mieszkają koty prawdopodobieństwo pojawienia się pająków jest mniejsze. Koty świetnie łapią pająki, trochę się nimi pobawią (zamęczą) albo zjedzą.

Kwasek cytrynowy

Możemy też przygotować do opryskiwania inny rodzaj sprayu na pająki. Wystarczy zmieszać litr wody z dwoma opakowaniami kwasku cytrynowego.

Sprawdziliście inne sposoby? Podzielcie się nimi w komentarzach.

(Visited 57 240 times, 34 visits today)

Zobacz także:

Kuchenne sposoby na ryby Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać do jedzenia ryb. Mają one pełnowartościowe białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę D, ale także selen, …

Oceń artykuł:

(62 głosów, średnia: 4,13 z 5)
Loading...

Podobało się? Podziel się z innymi: