3 sposoby suszenia plastrów pomarańczy

Do tworzenia świątecznych dekoracji przydadzą nam się plasterki pomarańczy. Można je oczywiście kupić w okresie przedświątecznym w sklepach ogrodniczych i nie tylko. Ja jednak preferuję te wykonane samodzielnie. Nie wymaga to od nas wiele pracy, za to już od połowy listopada możemy dzięki nim rozkoszować się w domu zapachem nadchodzących świąt.

Suszone pomarńcze
Dried Oranges / Benjamin Esham – https://​flic​.kr/​p​/​9​P​w​xXp

Stosuje się najczęściej jeden z trzech sposobów na suszenie pomarańczy. Tą samą metodą możemy także suszyć inne cytrusy: limonki, cytryny, mandarynki czy grejpfruty. Owoce kroimy na równe ok. 0,5 cm plasterki.

Sposób 1

Suszymy plastry przy pomocy elektrycznej suszarki do grzybów. Układając plastry na sitach suszarki. W ten sposób należy suszyć około 6 godzin. Można to robić w odstępach czasowych i nie należy zapominać o odwracaniu plasterków.

Sposób 2

W piekarniku. W dość fajny sposób jest to pokazane na niniejszym filmiku:Jak suszyć plasterki pomarańczy?
Jak suszyć plasterki pomarańczy?


Sposób 3

Ten sposób wydaje się najprostszy. Wykorzystujemy do niego gorące już zazwyczaj o tej porze roku kaloryfery. Na górę grzejników układamy kartki papieru, na których układamy plasterki. Co jakiś czas odwracamy plasterki, aby się nie wyginały i schły równomiernie po obu stronach.

Przeczytaj także:  Czyszczenie sztućców - test domowych sposobów

Osobiście najczęściej wykorzystuję sposób trzeci, bo jest to sposób najmniej pracochłonny, wykorzystujący źródło ciepła z którego i tak korzystamy i dający niesamowity zapach roznoszący się po całym domu.

(Visited 141 788 times, 26 visits today)

Oceń artykuł:

(96 głosów, średnia: 4,28 z 5)
Loading...

Podobało się? Podziel się z innymi: